ولادیمیر چیژوف» نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا روز جمعه در اجلاس بین‌ المللی اقتصادی سن‌پترزبورگ در گفت‌وگو با خبرگزاری تاس» اعلام کرد، مکانیزم ویژه اتحادیه اروپا برای مبادلات مالی با ایران اینستکس» (INSTEX- Instrument in Support of Trade Exchanges) به هیچ وجه نمی‌تواند بصورت موثر فعالیت کند. 

وی توضیح داد: این مکانیزم وجود دارد، ولی مسلماً هنوز هیچ اثری از آن دیده نشده است. تنها چیزی که در باره این مکانیزم فعلاً می توان پیش بینی کرد، آن است که بالاخره روزی نخستین مبادلات بر اساس آن انجام خواهد گرفت. ولی مبادلات محصولات غذایی که جزو تحریم‌های آمریکا قرار ندارند.» این دیپلمات بلندپایه روس افزود: بدین ترتیب این مکانیزم که تجربه دور زدن تحریم‌های آمریکا را بدست نخواهد آورد. حال این سئوال بطور طبیعی مطرح می‌شود: بسیار خب، اگر این مکانیزم برای آن بوجود آمده تا پرداخت برای کالاهای غیرتحریمی را تسهیل کند، پس وجود آن اصلاً چه نیازی است؟ همتایان اروپایی من در پاسخ به این سئوال می‌گویند، باید صبر کرد، این تازه اول کار است و بعد ما تصمیم خواهیم گرفت.» به عقیده چیژوف، این در حالی است که صبر مقامات ایران ممکن است تمام شود. وی گفت: ایرانی‌ها از هم اکنون گوشزد کرده‌اند که ممکن است اقدامات خاصی را انجام دهند و این مسئله را در نخستین سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اعلام کردند. البته آنها هنوز از توافق هسته‌ای خارج نشده‌اند و چند مورد توقف اجرای تعهداتشان فعلاً در چارچوب برجام بوده، ولی صبر آنها بی پایان نخواهد بود.»


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: مکانیزم ,آمریکا ,مبادلات ,کرد، ,تحریم‌های آمریکا ,اتحادیه اروپا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایت دانلود فیلم وسریال های برتر جنگل بازی PES2017 fooladsell کهف ماشین های اداری قاب احساس پرسمان ذهن و خیال (صدر - فواد) فن پیچ طرفداران محسن چاوشی ابادی (روستا ) در سیستان ----نهور